ekoprognoza.pl

Blog, na którym przeczytasz o zdrowiu, ekologii i sporcie.

Poradnik

Jak zminimalizować koszty energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym?

Jak zminimalizować koszty energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym?

Koszty energii elektrycznej nieustannie rosną. Nic dziwnego zatem, że właściciele zakładów produkcyjnych poszukują wszelkich sposobów, które pozwolą obniżyć jej zużycie. Na szczęście istnieją rozwiązania umożliwiające redukcję firmowych wydatków na energię. O najważniejszych opowiada ekspert EG System.

Ekonomiczne i wydajne rozwiązania LED, czyli modernizacja oświetlenia

Sięgnięcie po energooszczędne rozwiązania LED w sposób zauważalny wpływa na obniżenie kosztów energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym. Co więcej, oświetlenie LED poprawia warunki pracy, skuteczniej wykorzystuje energię i redukuje promieniowanie ultrafioletowe wraz z wytwarzanym ciepłem. Przejście na oświetlenie LED z tradycyjnych rozwiązań może ograniczyć zużycie energii nawet do 80% i zaoszczędzić znaczne kwoty w budżecie firmy.

Monitorowanie zaburzeń sieci oraz ich skuteczna eliminacja

Bieżąca kontrola sieci zasilającej umożliwia szybkie i sprawne namierzenie nieprawidłowości w jej działaniu. W ten sposób wyeliminowanie zaburzeń, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi, nie tylko poprawi wydajność, ale również zoptymalizuje zużycie energii w zakładzie produkcyjnym i pozwoli na lepsze zarządzanie kosztami w firmie. Decydując się na monitoring sieci, warto sięgnąć po sprawdzone i łatwe w obsłudze rozwiązania, które m.in. w czasie rzeczywistym pozwolą na wymianę danych oraz umożliwią szybką analizę wraz z wizualizacją konkretnych danych.

Fotowoltaika – nowoczesne rozwiązania w zgodzie z naturą

W poszukiwaniu sposobów na zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej zakłady produkcyjne coraz częściej stawiają na własne wytwarzanie energii elektrycznej. Pozwala ona firmie na znaczne uniezależnienie od zmieniających się rynkowych cen energii. Co więcej, inwestycja w samodzielną produkcję energii pochodzącej ze słońca niesie także inne korzyści dla przedsiębiorstwa. Redukcja śladu środowiskowego i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł jest świadectwem rozwoju i dążenia za nowoczesnymi rozwiązaniami oraz stawia firmę w korzystnym świetle, jako przedsiębiorstwo przyjazne środowisku.

Udostępnij